KONST / Ramar / Ram 6754816
*
nr 675 4816
Ram
med oljetryck, 1800-tal, 82x59
Utrop:
1.000 kr
Såld:
950 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 januari 2011
kl 17:26:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/1 18:53:38
1
600 kr
9/1 21:10:32
2
800 kr
10/1 11:18:48
3
800 kr
10/1 11:20:33
3
900 kr
10/1 15:45:49
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oljetryck ram ramar
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8243 Ask
med lock, Sèvres. Längd: 13 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13
-
8161 Bordslampfot
Upsala-Ekeby, glaserad keramik. Diameter: 20 cm, h..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:53
-
8301 Bordsram
omkring 1900, bemålad, 30x18
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:55
-
8005 Färglitografi
Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:40
-
8236 Färglitografier
ett par, ramar med rosetter, färglitografi, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:16
*
Ram
nr 675 4816
Ram
med oljetryck, 1800-tal, 82x59
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 950 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 januari 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/1 18:53:38 | 1 | 600 kr |
| 9/1 21:10:32 | 2 | 800 kr |
| 10/1 11:18:48 | 3 | 800 kr |
| 10/1 11:20:33 | 3 | 900 kr |
| 10/1 15:45:49 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oljetryck ram ramar
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8243 Ask
med lock, Sèvres. Längd: 13 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13 -
8161 Bordslampfot
Upsala-Ekeby, glaserad keramik. Diameter: 20 cm, h..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:53
-
8301 Bordsram
omkring 1900, bemålad, 30x18
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:55 -
8005 Färglitografi
Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:40 -
8236 Färglitografier
ett par, ramar med rosetter, färglitografi, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:16



